Çalışma Saatlerimiz: WhatsApp: 7/24 Telefon Görüşmesi: 10.00/22.00 info@akademiktezmerkezi.com 0 544 971 0 286

Tıbbi - Medikal Çeviri

Dil biliminde çeviri, bir dildeki bir metnin başka bir dile aktarılması işlemini ve bu süreç sonucunda elde edilen ürünü anlatmak amacıyla kullanılır.

Çevrilecek metin ve dil kaynak metin veya kaynak dil, çeviri yapılacak metin veya dil ise erek metin (hedef metin) veya erek dil olarak adlandırılır.

Akademik Tez Merkezi olarak bizler bilimsel çevirilerin öneminin bilincindeyiz.  Yurt dışı/içi yayınlarda yayınlanması düşünülen makaleler, günlük çalışmalar yapan bir çevirmen tarafından değil, mutlaka akademik tercüme konusunda uzman çevirmenler tarafından çevrilmelidir. Ayrıca anadili çeviri yapılan dil ile aynı olan bir editörün kontrolünden geçmelidir. Aksi takdirde hakemlerden veya öğretim elemanlarından olumsuz eleştiri almaları kaçınılmazdır.

Tıp alanında yazılan makale, tez, sunum gibi metinlerin profesyonel Tıbbi-Medikal Çeviri hizmeti sağlayan firmalarca yapılması, tıp alanında belirli bir uzmanlığa sahip kişilerin ilgili metinlerin çevirisi yapması anlamına gelir. Tıp konusunda eğitim almış ve genel tıp terminolojisi hakkında bilgi sahibi kişiler tarafından yapılan Tıbbi-Medikal Çeviri, ilerleyen süreçte yapılan yanlışlıklar nedeniyle mesleki ve hukuki alanlarda sorun yaşanmamasını garanti altına alacaktır.